• Ваш список
    Список порівняння пустий
096 304 34 96
 095 304 34 96
 073 304 34 96
 032 253 34 96

ЯКИЙ КУТ НАХИЛУ СОНЯЧНИХ БАТАРЕЙ ОПТИМАЛЬНИЙ ?

Для отримання максимального ККД сонячних батарей необхідно грамотно підійти до розрахунку тих параметрів, на які людина може вплинути. Одним з таких є кут нахилу сонячних батарей, і наша стаття допоможе Вам його підібрати сонячні батареї так, щоб зробити вироблення Вашої сонячної електростанції максимальною.
Взагалі-то на генерацію електроенергії сонячними фотоелементами, перш за все, впливають не залежні від людини фактори, такі як погодні умови і кількість сонячних днів в році. Найкращі умови для генерації електроенергії будуть при яскравому сонці і при орієнтації панелей перпендикулярно сонячному світлу (хоча, навіть при похмурій погоді сонячні батареї будуть виробляти електроенергію).
Тому наше завдання — визначити таке положення сонячних батарей при якому вони будуть висвітлюватися «прямим» сонцем максимальний час протягом дня.

Взагалі кажучи, варіантів у нас всього три:

  • Установка сонячних батарей на нерухому конструкцію
  • Установка на двовісний трекер (поворотну платформу, яка може обертатися за сонцем в двох площинах)
  • Установка на одноосьовий трекер (платформа може змінювати тільки одну вісь, найчастіше — ту що відповідає за нахил)
  • У варіантів №2 і №3 є свої переваги (значне збільшення виробітку), але є і недоліки (більш висока ціна, необхідність додаткової площі і т.п.). Ми розглянемо доцільність застосування трекерів в окремій статті, поки ж будемо говорити тільки про варіант №1 — нерухома конструкція, або нерухома конструкція із змінним кутом нахилу.

Розберемося, чому взагалі потрібно міняти нахил сонячних батарей. По-перше — сонце змінює своє положення в небі протягом доби. Крім цього — є ще «по-друге» — сонце змінює своє положення в небі в залежності від пори року. У кожен сезон положення Сонця різний, тому в ідеалі, для кожної пори року підбирається свій кут нахилу. Наприклад, влітку оптимальний кут нахилу складає 30-40 градусів, а взимку — більше 70, в залежності від широти місцевості (рис. 1). Навесні і восени кут нахилу має усереднене значення між значенням кута для літа та зими. Для автономних систем оптимальний кут нахилу залежить від місячного графіка навантаження, тобто якщо в цьому місяці споживається більше енергії, то кут нахилу потрібно вибирати оптимальним саме для цього місяця.

Оптимальні кути нахилу сонячних батарей для різних широт:

Залежність вироблення електроенергії панелями сонячних батарей потужністю 1 кВт на широті місцевості 37.3 ° від кута нахилу і орієнтації:

Залежність вироблення електроенергії панелями сонячних батарей потужністю 1 кВт на широті місцевості 37.3 ° від кута нахилу і орієнтації:

сонячні панелі
З таблички видно, що оптимальна вироблення протягом року це нахилити сонячні батареї 45 ° в південному напрямку, і при цьому Ви можете оцінити втрати, якщо збираєтеся розташувати Вашу сонячну електростанцію з відхиленням.

Розрахунок кількості сонячної енергії, що отримується сонячними панелями при падінні сонячних променів під кутом, відмінним від 90 °, розглянемо на наступному прикладі:
Приклад 1: сонячні панелі орієнтовані на південь, без поздовжнього нахилу. Сонце світить з південного сходу. Лінія, проведена перпендикулярно між сонячними батареями і напрямком на Сонце, має кут, рівний 360/8 = 45 градусів. Ширина одного пучка падаючого сонячного випромінювання буде дорівнює tan (| 90-45 |) / sin (| 90-45 |) = 1.41, і кількість сонячної енергії, що отримується сонячними панелями, дорівнюватиме 1 / 1.41 = 71% від потужності, яка була б отримана, якщо Сонце світило з півдня.

Мал. 3. Ширина пучка сонячних променів в залежності від розташування Сонця.

Мал. 3. Ширина пучка сонячних променів в залежності від розташування Сонця.

Якщо немає можливості регулювання кута нахилу, то сонячні батареї повинні розташовуватися під оптимальним кутом, значення якого часто приймається рівним широті місцевості. Для кожної широти є свій кут нахилу фотоелектричних модулів. Невеликі відхилення до 5 градусів від цього оптимуму надають незначний ефект на продуктивність сонячних панелей. Стаціонарні конструкції орієнтують на південь, з незначними відхиленнями по азимуту (мал. 4).

Мал. 4. Кут нахилу сонячних батарей

Мал. 4. Кут нахилу сонячних батарей

Якщо Ви зіткнулися зі складнощами, під час вибору сонячних батарей для Вашої сонячної електростанції — будь ласка звертайтеся до нас. Ми працюємо на ринку сонячних батарей вже більше 3 років, за цей час ми отримали досвід, і допоможемо Вам.

Фільтр
Знайдено 5 
Підтвердження
Для того, щоб добавити товар до списку бажань, Вам потрібно