• Ваш список
    Список порівняння пустий

Понеділок – П'ятниця:

09:00–18:00

Субота, Неділя:

вихідні дні

  • Головна /
  • Новини /
Альтернативна енергетика або, що варто знати про монокристалічні сонячні батареї
21 Червня 2016

Альтернативна енергетика або, що варто знати про монокристалічні сонячні батареї

Згідно даних Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України, сумарна середньорічна кількість сонячної енергії, яка щорічно припадає на територію України, знаходиться в межах від 1 070 кВт∙год/м2 до 1 400 кВт∙год/м2. За таких умов, в період найбільшої сонячної активності – з квітня до жовтня – українці можуть активно експлуатувати фотоенергетичне обладнання для забезпечення себе необхідним обсягом електроенергії за допомогою альтернативного джерела – сонця.

Звичайно, поступовий перехід на сучасні енергозберігаючі та альтернативні джерела енергії потребує не тільки фінансових затрат, а й певних знань у цій сфері. Та все ж, результати від впровадження в дію сонячних електростанцій такі вражаючі, що таки варто розібратись в тонкощах.

Основним компонентом усіх геліостанцій є сонячні батареї, що складаються з кремнієвих модулів. Саме від використаного в конструкції виду кремнію ці батареї розділяють на два різновиди: монокристалічні та полікристалічні.

Альтернативна енергетика або, що варто знати про монокристалічні сонячні батареї

Розглянемо переваги монокристалічних сонячних батарей як найефективніших та найбільш затребуваних у приватному секторі фотоелектричних елементів.

Отож, монокристалічні сонячні батареї вирізняються:

  • максимальною ефективністю перетворення сонячної енергії та довготривалістю роботи. Завдяки трудомісткій технології створення монокристалічних панелей, коефіцієнт корисної дії монокристалічної сонячної батареї сягає близько 18% з терміном експлуатації до 50 років (залежно від виробника та моделі виробу). Така довготривалість використання обумовлена відсутністю в конструкції рухомих деталей. Сировиною для виготовлення цих панелей слугує вирощений у промислових умовах кремній, який характеризується майже 100% чистотою монокристалів.
  • ергономічністю. Завдяки циліндричним заготовкам кристалу кремнію, модуль отримує не лише специфічну заокруглену форму, а й однорідність кольору та структури сонячних елементів. До того ж, монокристалічна батарея займає на 20% менше корисної площі, аніж аналогічна полікристалічна сонячна панель такої ж потужності.
  • зручністю експлуатації та мінімізацією витрат на обслуговування. Конструкція монокристалічної батареї дозволяє використовувати її як на суші, так і серед водного простору без негативного впливу на коефіцієнт корисної дії модулю. Каркас з антикорозійним покриттям надійно захищає вбудовані в нього фотоелектричні елементи від дії зовнішнього середовища. Час від часу бажано очищувати поверхню батареї від пилу, оскільки його накопичення знижує чутливість фотомодулів.

Сонячні батареї для геліостанції варто вибирати, опираючись на низку факторів: виділену площу під сонячну станцію, потреби в енергетиці, свої фінансові можливості. Звісно ж, одразу розібратись у цьому важко, але якщо хочете бути енергонезалежним – варто вже сьогодні зробити свій вибір на користь фотоенергетичного обладнання, адже Національна комісія з державного регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг затвердила графік підвищення цін на електроенергію на 2016–2017 роки, а чим це обернеться для споживачів електроенергії – доводиться тільки здогадуватись.

Будь ласка, увійдіть для коментування
Ваш коментар буде опубліковано після погодження адміністратором
Новини / Дивитись все
Статті / Дивитись все

Фільтр
Знайдено 5 
Підтвердження
Для того, щоб добавити товар до списку бажань, Вам потрібно