• Ваш список
    Список порівняння пустий

Понеділок – П'ятниця:

09:00–18:00

Субота, Неділя:

вихідні дні

Як захистити сонячну електростанцію?
21 Червня 2019

Як захистити сонячну електростанцію?

Є маса способів заощадити при установці сонячної електростанції, але тільки не на захисному обладнанні — це той випадок, коли скупий ризикує заплатити не двічі, а непомірно високу ціну. Згорілий інвертор або сонячні панелі за десятки тисяч гривень — лише мала дещиця такої «економії». Вогонь підступний — пожежа може знищити не тільки вашу станцію, а й весь будинок, забрати життя близьких людей...

Будь-яка сонячна електростанція — це комплект обладнання з різними електронними компонентами. І будь-який електронній системі просто необхідний захист. А для сонячної станції потрібен дуже високий рівень цього захисту — адже це є дуже складне технічне інженерне рішення, та й коштує зовсім не дешево. А удар блискавки або просто різкий стрибок напруги може повністю вивести з ладу не тільки окремі елементи станції, а й всю сонячну електростанцію цілком. У разі, коли інвертор і має вбудовану захисну систему, все одно необхідно використовувати додаткову зовнішню захисну систему, яка зможе вберегти вашу сонячну станцію від неприємностей та дозволить прослужити їй довгі роки.

Неприємні наслідки «економії» на захисному обладнанні

Неприємні наслідки «економії» на захисному обладнанні

Які основні небезпеки можуть підстерігати сонячну електростанцію? Це зворотний струм, перегрів, перевантаження, коротке замикання на кожен з +/- загальної системи по DC-контуру (постійному струму).

Тепер розберімось, які засоби захисту дозволяють уникати всі ці жалюгідні ситуації?

Почнемо по лінії постійного струму. Для захисту сонячних модулів та мережевого (або гібридного / автономного) інвертора від короткого замикання та перевантажень використовують запобіжник. В поле сонячних панелей запобіжник підключається послідовно і безпосередньо в конектор. Запобіжник реагує на підвищення показника сили струму (короткого замикання), після чого забезпечує видимий розрив лінії. Також доцільно використовувати обмежувач перенапруги по постійному струму (ОПН) який зможе захистити апаратуру від наведених або прямих імпульсів, начебто потрапляння блискавки. При проходженні по ланцюгу напруги високого ступеня, ОПН розмикає ланцюг, і направляє струм в землю. Розміщується безпосередньо у сонячних батарей. Крім цього можна використовувати додаткові роз'єднувачі для полегшення інженерних робіт і більшою мірою захисту при обслуговуванні станції. За допомогою роз'єднувача можна з легкістю знеструмити цілий DC-контур. Також запобіжники можна монтувати безпосередньо в роз'єднувач.

Для захисту від короткого замикання за змінним струмом (AC-контур) слід використовувати автоматичний вимикач. Він використовується для того, щоб убезпечити інвертор від струмів, що перевищують допустиме номінальне значення. Для захисту від витоку струму, використовується пристрій захисного відключення (ПЗВ). Він спрацьовує при ситуації, коли значення струму в фазному та нульовому проводах, в мережі, яку він захищає, неоднакові. А ситуація, в такому випадку, може бути небезпечною з тієї причини, що людина може отримати пряме ураження струмом від пошкодженого апарату. ОПН також використовується на AC-контурі й таким чином досягається повний захист від блискавок. Але опція установки ОПН на АС-контурі не є критично важливою.

Важливим компонентом повноцінної захисної системи є контур заземлення. Його прокладають під землею, після чого підводять до нього провідник, який з'єднує всі сонячні панелі. Основна мета: захистити людину від ураження струмом високої напруги, який проходить через елементи системи, такі як інвертор.

Схема мережевої сонячної електростанції з повним комплектом захисту з підключенням по «Зеленому тарифу»

Схема мережевої сонячної електростанції з повним комплектом захисту з підключенням по «Зеленому тарифу»

Іноді пропонується використовувати вже готові щити захисту, що вже містять необхідні компоненти. Компанія «Еко Електрика» займається продажею та установкою подібних систем для сонячних електростанцій.

Виходячи з вищесказаного, висновок напрошується сам собою: ніколи не варто покладатися на ідеальну роботу будь-яких електроприладів, адже бувають різні критичні ситуації, які можуть вивести з ладу всю систему. А це втрата значної суми грошей, яку вам ніхто не поверне. І головне, не варто нівелювати систему захисту в сонячних електростанціях на обох контурах (AC / DC) навіть з урахуванням вбудованої системи захисту в самому інверторе. Адже вбудована система захисту в інверторі може просто перегоріти в самий не слушний момент, і доведеться істотно доплачувати за заміну нових захисних компонентів.

Тому — система захисту — це неодмінний компонент якісної сонячної електростанції.

На цьому поки все. Та не забувайте поділитися прочитаним зі своїми друзями!

Новини / Дивитись все
Статті / Дивитись все

Фільтр
Знайдено 5 
Підтвердження
Для того, щоб добавити товар до списку бажань, Вам потрібно