Аналітики Міжнародного агентства відновлюваної енергії IRENA, на недавній конференції в Берліні, опублікували доповідь, в якій говориться, що в разі збільшення обсягу енергії, отриманої з поновлюваних джерел, електрика до 2050 року зможе покрити 50% світових потреб в енергії, а не 20%, як зараз.
Попит на електрику виросте завдяки мільярду електромобілів, а також збільшення частки електричного опалення та поширенню поновлюваного водню.
Всього відновлювальна енергія забезпечить дві третини загальносвітової потреби, йдеться в дослідженні. При цьому потреба до 2050 року, в порівнянні з сучасним станом, виросте більш ніж удвічі. Більшу частину нових потужностей нададуть сонячні та вітрові електростанції.
Якщо держави підуть запропонованим IRENA планом, вони зможуть за найближчі 30 років заощадити від $ 65 до $ 160. трлн. Це оцінка негативних наслідків для навколишнього середовища, викликаних погіршенням екології витрат на охорону здоров'я, а також субсидування традиційної енергетики. При цьому додаткові інвестиції для реалізації плану з декарбонізації складуть до 2050 року $ 15 трлн.
Багато хто вважає, що боротьба зі змінами клімату економічно невигідна, але недавнє дослідження стверджує, що це не зовсім так: виявляється, зупинити глобальне потепління буде дешевше, ніж підтримувати індустрію викопного палива. Глобальне скорочення емісії вуглекислого газу може бути досягнуте на 75% завдяки одним тільки поновлюваним джерелам енергії та електрифікації.
Нагадаємо, що у 2019 році, за прогнозами експертів, виробництво електроенергії з поновлюваних джерел енергії, більшу частину яких складають сонячні електростанції, в українській енергосистемі може збільшиться у 2,2 раза.