• Ваш список
    Список порівняння пустий

Понеділок – П'ятниця:

09:00–18:00

Субота, Неділя:

вихідні дні

Майже 70% енергії на планеті може забезпечити сонячна енергетика
19 Квітня 2019

Майже 70% енергії на планеті може забезпечити сонячна енергетика

Вчені з Лаппеенрантского технологічного університету (LUT) та німецької Energy Watch Group представили нове дослідження, яке описує перехід до 2050 року до енергетичної системи, що працює на основі тільки поновлюваних джерел енергії - «Глобальна енергетична система, заснована на 100% відновлюваної енергії - електроенергія, тепло, транспорт і опріснення».

У листопаді 2017 року та сама група авторів вже публікувала дослідження, в якому описувалася електроенергетична частина світової енергосистеми «Глобальна енергосистема, заснована на 100% відновлюваної енергії - електроенергетика». Основний висновок тієї роботи: світова електроенергетика зі 100% часткою ВДЕ можлива та економічно ефективна. Тепер автори розширили дослідження на всі сектори споживання енергії та прийшли до аналогічного висновку: глобальна енергетична система, на 100% заснована на поновлюваних джерелах енергії, до 2050 року можлива та економічно конкурентоспроможна з чинною нині системою, заснованої на викопному паливі.

У доповіді моделюється сценарій, реалізація якого дозволить обмежити глобальне потепління 1,5 градусами Цельсія.

Буде потрібно практично повна електрифікація всіх енергетичних секторів, в результаті чого у 2050 році виробіток електроенергії зросте в чотири-п'ять разів у порівнянні з 2015 роком.

Майже 70% енергії на планеті може забезпечити сонячна енергетика

Відновлювана енергія буде вироблятися майже повністю за рахунок децентралізованих місцевих та регіональних джерел.

Споживання електроенергії становитиме 90% всього споживання первинної енергії до середини століття, при цьому використання викопного палива та ядерної енергії повністю припиниться у всіх секторах.

У звіті повідомляється, що на частку сонячної енергії припадатиме 69% вироблення енергії, за нею йдуть вітер 18%, біоенергія 6%, ГЕС 3% та геотермальна енергія 2%.

Майже 70% енергії на планеті може забезпечити сонячна енергетика

У секторі електроенергетики очікується, що фотоелектрична сонячна енергетика стане найбільшим і найдешевшим джерелом, збільшивши свою частку з 32% у 2030 році до 73% у 2050 році. Частка вітроенергетики знизиться з 43% у 2030 році до 20%.

Майже 70% енергії на планеті може забезпечити сонячна енергетика

У доповіді прогнозується, що до 2050 року фотоелектрична сонячна енергетика досягне встановленої потужності 63,4 ТВт, а вітроенергетика 8,1 ТВт (всі потужності глобальної електроенергетики до зазначеного терміну: 78 ТВт). «До 2050 року сонячні фотоелектричні та вітроенергетичні установки стануть новими робочими конячками для електроенергетики та теплопостачання», - йдеться у звіті.

Колосальне значення отримають системи зберігання електричної та теплової енергії. До 23% споживання енергії буде забезпечуватися за допомогою накопичувачів.

Майже 70% енергії на планеті може забезпечити сонячна енергетика

Теплові насоси стануть відігравати значну роль в секторі теплопостачання: до 2050 року понад 40% вироблюваного у світі тепла буде надходити від теплових насосів районного та індивідуального рівня.

Майже 70% енергії на планеті може забезпечити сонячна енергетика

За розрахунками авторів, глобальні викиди парникових газів в енергосистемі можуть бути знижені до нуля до 2050 року, скоротившись з 30 гігатонн у 2015 році.

Наведена вартість енергії в енергосистемі, що працює на основі 100% ВДЕ буде трохи нижче, ніж у нинішній. Автори підрахували, що LCOE знизиться з нинішніх 54 євро/МВт*год до 53 євро/МВт*год до 2050 року.

Майже 70% енергії на планеті може забезпечити сонячна енергетика

І це без урахування екстерналій. «Беручи до уваги негативні зовнішні ефекти чинної системи, які згадуються в багатьох інших сучасних дослідженнях, глобальна енергосистема, заснована на 100% відновлюваної енергії, є істотно дешевшим варіантом», - йдеться в дослідженні.

Професор LUT Крістіан Брейер зазначає: «Результати дослідження показують, що всі країни можуть і повинні прискорити досягнення поточних цілей Паризької кліматичної угоди. Перехід до 100% чистих, поновлюваних джерел енергії дуже реалістичний - навіть сьогодні, з технологіями, доступними на даний час».

Підкреслимо, що ця доповідь не є прогнозом розвитку глобального енергетичного сектора. Вона покликана довести реалістичність світової енергосистеми, заснованої на 100% поновлюваних джерелах енергії, та позначає шляхи, слідуючи яким можна досягти цього бажаного стану.

На цьому поки все. Та не забувайте поділитися прочитаним зі своїми друзями!

Новини / Дивитись все
Статті / Дивитись все

Фільтр
Знайдено 5 
Підтвердження
Для того, щоб добавити товар до списку бажань, Вам потрібно