• Ваш список
    Список порівняння пустий

Понеділок – П'ятниця:

09:00–18:00

Субота, Неділя:

вихідні дні

  • Головна /
  • Новини /
Наземним домашнім СЕС потужністю до 30 кВт гарантують «зелений» тариф до кінця 2019 року
14 Травня 2019

Наземним домашнім СЕС потужністю до 30 кВт гарантують «зелений» тариф до кінця 2019 року

Профільний Комітет Верховної Ради при підготовці прийнятого закону про «зелені» аукціони для підпису спікером Ради Андрієм Парубієм пропонує внести чітке формулювання умов надання «зеленого» тарифу для всіх домашніх сонячних електростанцій (СЕС) потужністю до 30 кВт, вказавши, що їх власники мають право на такий тариф до кінця 2019 року.

Як повідомив в.о. голови Комітету ВР з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки Олександр Домбровський на своїй сторінці у Facebook, в понеділок він направив спікеру Андрію Парубію лист з відповідною пропозицією.

За його інформацією, в процесі техніко-юридичної підготовки прийнятого Верховною Радою закону про «зелені» аукціони, Головне юридичне управління Верховної Ради виявило неузгодженість, яка може привести до некоректної практики його застосування. Так, закон встановив порядок розрахунку «зеленого» тарифу для приватних домогосподарств, які експлуатують СЕС до 50 кВт за умови їх встановлення на дахах, фасадах будівель та інших капітальних спорудах. Однак він при цьому не передбачив порядок розрахунку тарифу для всіх домашніх СЕС потужністю до 30 кВт до кінця 2019 року.

Для усунення цієї прогалини може бути застосована процедура ст.131 Регламенту, яка дозволяє уточнити формулювання проголосованого закону, вважають в Комітеті.

«Це дасть можливість врахувати інтереси тих домогосподарств, які почали реалізовувати свої 30-ти кіловатні проекти на земельних ділянках, гарантуючи можливість їх завершення протягом 2019 року», - повідомив А. Домбровський.

Він зазначив, що в разі відмови Верховної Ради підтримати цю пропозицію, питання буде врегульовано шляхом внесення технічної норми в проект закону про зміни до закону «Про ринок електроенергії», який буде незабаром зареєстрований в парламенті.

При прийнятті закону о «зелених» аукціонах («Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення конкурентних умов виробництва електроенергії з альтернативних джерел енергії» №8449-Д) 25 квітня Верховна Рада ввела нову умову отримання «зеленого» тарифу для СЕС домогосподарств. Для цього їх потужність повинна становити не більше 50 кВт, а установка повинна відбуватися на дахах, фасадах будівель та інших капітальних спорудах.

До цього гранична потужність домашніх СЕС була встановлена на рівні до 30 кВт, розміщення - без обмежень. Тариф на відпуск електроенергії в оптовий ринок для СЕС домогосподарств на сьогодні становить 18 євроцентів, з наступного року він знизиться на 10%.

Також, сьогодні, у Верховній Раді повинні розглянути постанову про скасування результатів голосування по закону про аукціони в ВДЕ та заборону будівництва приватних СЕС на землі. У парламенті зареєстровано три постанови депутатів Войціцький, Левченко і Корнацького.

На цьому поки все. Та не забувайте поділитися прочитаним зі своїми друзями!

Новини / Дивитись все
Статті / Дивитись все

Фільтр
Знайдено 5 
Підтвердження
Для того, щоб добавити товар до списку бажань, Вам потрібно