• Ваш список
    Список порівняння пустий

Понеділок – П'ятниця:

09:00–18:00

Субота, Неділя:

вихідні дні

Додаємо потужність сонячній електростанції
09 Квітня 2019

Додаємо потужність сонячній електростанції

Сонячна електростанція складається з декількох сонячних панелей. Чи можна в одній сонячній станції використовувати різні сонячні батареї? Чи можливо комутувати різні сонячні модулі разом в послідовні або паралельні ланцюжки? Чи можна поєднувати сонячні модулі різних типів або всі модулі в сонячної станції повинні бути однаковими? Розбираймося разом.

Якщо у вас вже є сонячна електростанція, то ви вже напевно зменшили ваші рахунки за електрику, або взагалі продаєте вироблену електрику енергетичним компаніям по «Зеленому тарифу». Але рано чи пізно настає момент, коли ви хочете додати ще потужності в вашу сонячну енергосистему - може бути для того, щоб економити ще більше, а може у вас з'явився електромобіль і тепер потрібно більше сонячних батарей, щоб заряджати його безкоштовною електроенергією. А може бути ви просто спочатку хотіли спробувати, як працюють сонячні батареї та чи є від них користь, а зараз, побачивши їх ефективність, хочете закріпити успіх і збільшити потужність сонячної станції.

Теоретично, при виконанні певних умов, різні панелі можна з'єднувати в одну сонячну систему. На практиці ж, ми не рекомендуємо так робити. І декілька причин, за якими різні сонячні панелі не потрібно змішувати в одній сонячній станції:

  • По-перше, вихідна потужність сонячних панелей змінюється з плином часу. Якщо у вас в сонячній електростанції є фотопанелі, які вже пропрацювали кілька років, то їх вихідна потужність вже напевно трохи деградувала, і вони не видають ті параметри, які заявлені в їх специфікації. Тому на практиці неможливо підібрати однакові панелі по їх специфікації, навіть якщо за документами основні параметри (струм і напруга в точці максимальної потужності, напруга холостого ходу та струм короткого замикання) практично збігаються. Нові панелі не будуть точно збігатися зі старими, які вже частково виробили свій ресурс.
  • По-друге, напруга сонячних панелей складається при послідовному з'єднанні. Щоб загальна напруга ланцюжка не змінилася, до кожного ланцюжку з «старих» сонячних панелей потрібно послідовно додати однакову кількість «нових» сонячних панелей. Недоліком такого варіанту є те, що різні батареї в ланцюжку будуть виробляти різний струм, і загальний струм буде дорівнювати струму панелі з найменшим струмом. Тому, якщо ви додаєте в ланцюжок панелі, які можуть виробляти струм більше, ніж вже наявні в ланцюжку модулі, то ви втратите різницю в потужності між новими та гіршим зі старих модулів.
  • По-третє, струм сонячних панелей складається при паралельному з'єднанні. Припустимо, ви додаєте до ланцюжка, що вже існує, сонячних панелей ще один, який повністю складається з нових сонячних панелей. У той час, як кожен з ланцюжків буде виробляти максимально можливий струм, різниця в напрузі різних ланцюжків стає проблемою. Якщо ланцюжок з новими сонячними панелями має в точці максимальної потужності напругу більше, ніж ланцюжок зі старих панелей, то 2 паралельних ланцюжки працюватимуть при якийсь одній, неоптимальній для обох ланцюжків, напрузі. Робоча точка може зміститися як в сторону більшої, так і меншої напруги від точки максимальної потужності ланцюжка. Ви, в цьому випадку, переплатите за потужність сонячних панелей, яку ви ніколи не отримаєте.
  • По-четверте, якщо ви використовуєте MPPT контролер, використання різних сонячних панелей матиме негативні наслідки на всю систему. Різні модулі не дозволяють контролеру точно визначити положення точки максимальної потужності, тому що вона різна для різних ланцюжків сонячних панелей.

Так що ж робити, коли потрібно додати нові сонячні панелі до наявної сонячної системи?

Відповідь насправді дуже проста. У будь-якій сонячній енергосистемі з акумуляторами, одна з відомих констант - це напруга на акумуляторній батареє. Кращим методом скомбінувати старі та нові сонячні панелі - це з'єднати їх на стороні акумуляторної батареї. Єдиний спосіб цього добитися - з'єднати нові сонячні панелі з акумулятором через окремий сонячний контролер.

Різні сонячні панелі заряджають одну акумуляторну батарею через окремі контролери

Різні сонячні панелі заряджають одну акумуляторну батарею через окремі контролери

З окремим сонячним контролером ланцюжок з нових сонячних панелей ставатиме окремою частиною загальної сонячної електростанції, на яку старі панелі не можуть вплинути. Кожен сонячний контролер буде забезпечувати роботу своєї частини сонячної станції («старої» та «нової») в оптимальній точці з максимальною потужністю. При такому підході ви можете комбінувати 2 або більше джерел енергії з різними параметрами - головне, щоб контролери все були розраховані на однакову напругу на акумуляторі. Струм заряду при цьому буде складатися.

При цьому необхідно стежити за тим, щоб сумарний максимальний струм заряду від декількох контролерів не перевищив допустимого зарядного струму для акумуляторної батареї. Тому зазвичай збільшення потужності сонячної електростанції проводиться одночасно зі збільшенням місткості акумуляторної батареї. Але в цьому випадку виникає ще більша проблема - з'єднувати паралельно або послідовно акумулятори різної місткості, напруги та з різним зносом не можна. Тим більше не можна поєднувати в одну акумуляторну батарею акумулятори різних типів.

Такий метод підходить, якщо у вас є в системі акумуляторна батарея. А що робити, якщо у вас мережевий фотоелектричний інвертор і немає акумуляторів?

Додавання сонячних панелей в мережеву фотоелектричну систему

Принцип для додавання потужності сонячної станції аналогічний. Єдина відмінність - з'єднання буде на стороні змінної напруги основної мережі, а не постійної на акумуляторній батареє.

При виконанні певних умов, можна додати сонячні панелі до наявного мережевого сонячного інвертора. Якщо він не завантажений повністю (а часто люди купують інвертори «із запасом» з урахуванням подальшого збільшення потужності сонячної батареї), то можна додати ще один ланцюжок сонячних панелей до наявного. Зазвичай, мережеві сонячні інвертори допускають підключення сонячної системи потужністю більше, ніж номінальна потужність інвертора - типове перевищення 20-25%, деякі моделі (наприклад, інвертори Fronius) допускають перевищення до 35%. Ідеальним варіантом буде інвертор з декількома MPPT трекерами - в цьому випадку можна спочатку встановити сонячні панелі на 1 трекер, а потім додати панелі на другий трекер. У нашому магазині є моделі мережевих фотоелектричних інверторів з двома, трьома та більшим числом MPPT трекерів.

А що робити, якщо у вашого мережевого інвертора тільки 1 MPPT трекер? На жаль, найкращим виходом з цієї ситуації буде покупка додаткового мережевого сонячного інвертора, який потрібно буде з'єднати паралельно старому на стороні змінного струму. В цьому випадку ви знову отримуєте систему з двома або більше джерелами, які з'єднані паралельно на стороні з однаковою напругою.

Можна, звичайно, просто замінити ваш сонячний мережевий інвертор на інший, більш потужний. Багато зараз цікавляться сонячною енергетикою та шукають як з найменшими витратами придбати сонячну електростанцію. Купівля вживаних сонячних панелей та б/в інвертора - хороший спосіб влитися в ряди «сонячних енергетиків».

Додаємо потужність сонячній електростанції

Фактори, які потрібно розглянути при прийнятті рішення про додавання сонячних панелей в наявну сонячну електростанцію

  1. Потреби в енергії

Скільки додаткових сонячних панелей вам потрібно? Це одне з перших питань, на яке потрібно отримати відповідь при ухваленні рішення про розширення вашої сонячної електростанції. Подивіться на ваші рахунки за електроенергію, а також інформацію щодо вироблення енергії вашої наявної сонячної станції (логи в мережевому інверторі, або сонячному контролері дадуть вам цифри про вироблення енергії сонячними батареями за день, місяць, рік).

Після визначення кількості енергії, ви можете порахувати, скільки сонячних панелей вам потрібно додати. Якщо у вас є труднощі при таких розрахунках - просто зателефонуйте нам, і наші інженери допоможуть вам підібрати необхідне обладнання, абсолютно безкоштовно!

  1. Доступне місце для нових панелей

Якщо у вас є ще місце на даху, яке можна використовувати для встановлення сонячних панелей - це буде найоптимальнішим та недорогим варіантом. Якщо ж на вашому даху немає достатньо місця, або він орієнтований так, що не можна встановити сонячні батареї - не опускайте руки. Можна встановити додаткові сонячні панелі на окремо стоячі конструкції, на навісі, альтанці, веранді й т.п. Будь-яке добре освітлене та не затемнене місце підходить для установки сонячних батарей.

  1. Сумісність сонячних панелей

Ваші наявні сонячні панелі напевно ще не виробили свій ресурс - типові сонячні батареї працюють по 30 й більше років. Тому зазвичай їх не замінюють, а додають нові сонячні панелі до наявних. Як правильно додати сонячні модулі до наявної електростанції - написано вище. Але попросіть установника додатково порахувати, що потрібно докупити з монтажних конструкцій, проводів і кріплень - це дрібниці, але для недосвідчених споживачів вони зазвичай представляють труднощі.

  1. Знайдіть хорошого установника

Цілком можливо, ви мали не дуже хороший досвід з вашим першим монтажником, тому не хочете до нього звертатися при розширенні вашої системи. Може бути фірма, яка вам робила установку, вже не існує. Немає проблем - ситуація на ринку зараз така, що знайти нового установника не складає труднощів. Однак будьте уважні - переважна більшість з них не має достатніх знань та досвіду. Тому ми, звичайно ж, рекомендуємо звернутися до нас - ми допоможемо вам правильно та за мінімальні гроші розширити вашу сонячну електростанцію. Як це зробити - вам пояснить наш інженер-консультант після обстеження вашого, об'єкта.

Просто зателефонуйте нам!

Новини / Дивитись все
Статті / Дивитись все

Фільтр
Знайдено 5 
Підтвердження
Для того, щоб добавити товар до списку бажань, Вам потрібно