• Ваш список
    Список порівняння пустий

Понеділок – П'ятниця:

09:00–18:00

Субота, Неділя:

вихідні дні

Розроблено сонячні панелі, що виробляють і електрику, і тепло
29 Березня 2019

Розроблено сонячні панелі, що виробляють і електрику, і тепло

Чим більше людей в містах, тим вище попит на екологічно чисту електроенергію. Допомогти задовольнити зростаючі потреби населення в еко енергії може установка вбудованих прямо в будівлі фотоелектричних елементів. Сонячні елементи можна або розміщувати в формі черепиці, або елементів фасаду. Але щоб це стало реальністю, витрати на це повинні стати нижче, а ефективність сонячних батарей - вище.

Інтегровані в будівлі фотоелементи, які подають тепло та електрику, були розроблені в лабораторії сонячних батарей SINTEF в Тронхеймі, Норвегія. Проект має 17 партнерів в 10 країнах світу.

«Наша мета - виробництво фотоелементів з самоохолодженням. Самоохолодження значно збільшить електричну потужність секцій», - пояснив керівник проекту SINTEF Мартін Беллман.

Керівник проекту SINTEF Мартін Беллман

Керівник проекту SINTEF Мартін Беллман

Як відомо, все фотоелементи нагріваються, навіть якщо зовнішня температура невисока, це призводить до різкого зниження ККД. Згідно з даними SINTEF, в ясний день їх тестові панелі часто нагрівалися до 60 градусів, що призводило до зниження продуктивності з 16 до 12%.

Саме тому розроблені вченими фотоелементи будуть оснащуватися компонентами для охолодження. Також, вони здатні й зберігати тепло. Цього вдалося досягти за допомогою вбудованої системи трубок, яка служить в якості теплообмінника, що дозволяє, наприклад, нагрівати воду.

Система трубок розробляється Університетом Брунеля в Лондоні та компанією Flint Engineering. Сонячні панелі поставляються французькою компанією Apollo Solar, в той час як SINTEF розробляє систему, яка використовується для інтеграції мережі трубок у фотоелементи. Демонстраційні проекти показали високий рівень технологічної готовності.

Нова сонячна установка з різними типами монтажу буде випробувана в реальних умовах на власному повномасштабному підприємстві SINTEF в Глосхаугене. Проект стартував восени 2018 року та отримав фінансування в розмірі 92 мільйонів норвезьких крон в рамках програми ЄС Horizon.

На цьому поки все. Та не забувайте поділитися прочитаним зі своїми друзями!

Новини / Дивитись все
Статті / Дивитись все

Фільтр
Знайдено 5 
Підтвердження
Для того, щоб добавити товар до списку бажань, Вам потрібно