• Ваш список
    Список порівняння пустий

Пн–Сб: 09:00–20:00

Неділя: вихідний

Сонячна енергетика: земельне питання
30 Травня 2019

Сонячна енергетика: земельне питання

У дискусіях про сонячну енергетику часто піднімається «земельне питання». Володіючи низькою щільністю енергії, фотоелектрична генерація вимагає чималих площ для розміщення зростаючих потужностей.

Цій темі присвячено досить багато публікацій, і більшість з них підтверджує, що в загальному-то на всіх основних ринках земельне питання на розвиток сонячної енергетики практично не впливає, він не стоїть гостро. Наприклад, дослідження Фонду дикої природи (WWF) для випадку Німеччини, засноване на досить консервативних припущеннях, показало, що для досягнення 95% частки ВДЕ у виробленні електроенергії (такий масштаб дослідження був обраний) немає практично ніяких просторових перешкод.

У скарбничку подібних досліджень прибуло. Французьке агентство з навколишнього середовища та управління енергією ADEME опублікувало доповідь, в якому оцінило потенціал розвитку сонячної енергетики на землях, непридатних для корисного використання, і автомобільних паркінгах в континентальній Франції та на Корсиці. Підкреслимо, що в аналіз не включалися необроблювані сільськогосподарські землі.

З понад триста тисяч обстежених ділянок Агентство виявило 17764, на яких в цілому можна розмістити приблизно 53 ГВт сонячних електростанцій, в тому числі 4 ГВт на автомобільних паркінгах (мається на увазі навіси з сонячних панелей). Ці ділянки, здебільшого, представляють старі розробки корисних копалин (вугілля), закриті звалища, промислові майданчики та ін.

Ділянки цікаві в тому плані, що вони непридатні для іншого використання — конкуренція за них практично відсутня. З іншого боку, девелоперам можливо доведеться нести додаткові витрати по їх рекультивації. Крім того, близько 70% відібраних майданчиків годяться для розміщення потужностей в діапазоні 0,5 МВт - 2,5 МВт, а питомі капітальні витрати для об'єктів такого розміру як правило вище, ніж для більших сонячних електростанцій.

Сьогодні встановлена потужність сонячної енергетики Франції становить приблизно 9 ГВт. Згідно з енергетичною стратегією країни, вона може вирости до 44,5 ГВт до 2028 року. Таким чином, тільки непридатні землі з лишком покривають цю потребу.

На цьому поки все. Та не забувайте поділитися прочитаним зі своїми друзями!

Новини / Дивитись все
Статті / Дивитись все

Фільтр
Знайдено 5 
Підтвердження
Для того, щоб добавити товар до списку бажань, Вам потрібно