• Ваш список
    Список порівняння пустий

Понеділок – П'ятниця:

09:00–18:00

Субота, Неділя:

вихідні дні

Сонячні дахи: гострота конкуренції зростає
20 Березня 2019

Сонячні дахи: гострота конкуренції зростає

Не так давно Ілон Маск оголосив 2019 рік «роком сонячних дахів», а сама компанія Tesla вже який місяць безуспішно намагається вивести на розрахункові обсяги виробництво текстурованої фотоелектричної черепиці. Але схоже, що цей напрямок цікавить і інших серйозних гравців будівельної галузі: перехопити ініціативу вирішили покрівельники.

Одна з найбільших компаній з виробництва покрівельних матеріалів GAF Energy (підрозділ Standard Industries Inc.) активно поширює свою версію сонячного даху. Його конструкція також має на увазі монтаж панелей безпосередньо в полотно покрівельного матеріалу. Компанія вже отримала 200 замовлень і планує за рік виробити 2000 комплектів обладнання.

GAF Energy - прямий конкурент Tesla в технології сонячного даху, тоді як, наприклад, Sunruf і Vivint Solar пропонують монтувати панелі поверх покрівельного матеріалу. У США є ще і компанія PetersenDean Roofing & Solar, яка почала продавати дахові панелі п'ять років тому, до 2018 року виконала майже десять тисяч замовлень і планує подвоїти обороти в цьому році.

Дахові сонячні установки різних виробників мають певні конструктивні відмінності. Tesla випускає фотоелектричне покриття під замовлення, за розмірами конкретного даху, GAF виробляє універсальну панель, готову до установки та експлуатації прямо з коробки, треті компанії поставляють в комплекті з панелями кріплення для монтажу на будь-яку покрівлю.

Сонячні дахи: гострота конкуренції зростає

Покрівельні компанії змушені переглядати виробничі плани, через те, що сонячна генерація стала невід'ємною частиною енергетики в США: з наступного року в Каліфорнії всі нові будинки, що вводяться в експлуатацію, повинні бути укомплектовані сонячними панелями. За прогнозами це дасть різкий поштовх у виробництві сонячної енергії домогосподарствами - з 950 мВт в минулому році до 1.6 ГВт у 2020 році. Слідом за покрівельниками змінити виробництво та асортимент будуть змушені виробники електричного та іншого інженерного обладнання для будинку.

Tesla досі нікуди не поспішала: в січні Ілон Маск пояснив дуже скромні обсяги продажів сонячних дахів тим, що компанія продовжує працювати над поліпшенням їх характеристик. Аналітики ринку кажуть, що сонячні дахи не є важливою ланкою в капіталізації компанії - це один з численних продуктів, які анонсуються і розробляються, але поки не виведені в масове виробництво.

Раніше глава Tesla відзначав, що розглядає сонячні дахи компанії як частину масштабної енергетичної екосистеми, яка повинна посприяти вирішенню проблеми глобального зміни клімату, а також привести людство до сталого майбутнього: масового використання ВДЕ, технологій накопичення енергії та електричного транспорту.

Тим часом GAF Energy має намір вже в цьому році довести сумарну потужність вироблених панелей до 10 мВт. Для порівняння: один ядерний реактор виробляє близько 1000 мВт електроенергії.

На цьому поки все. Та не забувайте поділитися прочитаним зі своїми друзями!

Будь ласка, увійдіть для коментування
Ваш коментар буде опубліковано після погодження адміністратором
Новини / Дивитись все
Статті / Дивитись все

Фільтр
Знайдено 5 
Підтвердження
Для того, щоб добавити товар до списку бажань, Вам потрібно