• Ваш список
    Список порівняння пустий

Понеділок – П'ятниця:

09:00–18:00

Субота, Неділя:

вихідні дні

Сонячні панелі без скла завойовують європейський ринок
10 Квітня 2019

Сонячні панелі без скла завойовують європейський ринок

Енергетична компанія Stadtwerke Waldkirch запустила в Німеччині сонячну електростанцію потужністю 264 кВт компоновану полегшеними сонячними фотоелектричними модулями Sunman, виготовлених без застосування стандартного захисного скла. Проектний майданчик, на якому розташувалася сонячна станція, просто не дозволяв використовувати традиційні сонячні панелі через свою велику вагу.

Нові фотоелектричні модулі, виготовлені без використання покриття зі скла, були поставлені китайським виробником Sunman, в плани якого тепер входить постачання цих виробів не тільки на європейські ринки, а й в Україну.

Сонячні панелі без скла завойовують європейський ринок

Завдяки використанню склопластику (GRP) замість традиційного скла, панелі дають незначне навантаження на дах - всього 4 кг на квадратний метр. Замовник планував встановити фотоелектричну систему на цьому об'єкті ще з 2011 року. Однак особливість конструкції даху не підходила для монтажу звичайних фотомодулів, оскільки вони створюють додаткове навантаження - мінімум 15 кг на квадратний метр.

Згідно з повідомленням компанії Sunman, поставлені в Німеччину сонячні панелі мають дуже низьку вагу завдяки запатентованим композитним матеріалам, які замінюють скло на лицьовій стороні. Товщина таких модулів - всього 2 міліметри. Вони роблять дуже низький тиск на дах, в діапазоні 3,5-5 кг/кв. м, при цьому, в більшості випадків, їх можна кріпити за допомогою простого приклеювання.

Сонячні панелі без скла завойовують європейський ринок

Хоча модулі тонше та легше звичайних скляних панелей, вони мають таку ж міцність та ефективність, як й стандартні вироби з фотоелементами з кристалічного кремнію. На додаток до захисного покриття на передній та задній сторонах, панелі ламіновані декількома шарами водостійких полімерних композиційних матеріалів. ККД полегшених модулів становить близько 18%.

Згідно з інформацією Sunman, в Європі існує безліч комерційних будівель з площею дахів порядку 360 млн квадратних метрів. За оцінками компанії, приблизно 60% цих поверхонь не підходять для розміщення звичайних сонячних панелей з питомою вагою до 20 кг на квадратний метр.

«Будь-які промислові та комерційні підприємства можуть за рахунок установки на дахах будівель сонячних панелей покривати значну частину своїх потреб в електроенергії», - зазначив глава Sunman Чженжуна Ши.

Чженжун Ши - один з піонерів сонячної енергетики. Він є засновником Suntech, що стала в 2012 році найбільшим у світі виробником сонячних панелей. Згодом компанія зіткнулася з певними фінансовими труднощами та була в 2014 році придбана Shunfeng International Clean Energy.

Sunman вже представила свої фотоелектричні модулі без традиційного скла в Азії, Австралії та США, на черзі Україна.

На цьому поки все. Та не забувайте поділитися прочитаним зі своїми друзями!

Новини / Дивитись все
Статті / Дивитись все

Фільтр
Знайдено 5 
Підтвердження
Для того, щоб добавити товар до списку бажань, Вам потрібно